Zajedno s predsjednicima općinske organizacije SDP-a i koalicijskim partnerima iz HNS-a danas sam predala kandidaturu za novi načelnički mandat na čelu Općine Vela Luka s 449 vaših potpisa, kao i listu za Općinsko vijeće čiji sam nositelj. Naša lista spoj je prijeko potrebne kombinacije mladosti i iskustva te će naš rad u cijelosti, kao i dosad, biti posvećen općoj dobrobiti i napretku Vele Luke. Vjerujem kako su projekti i rezultati iza nas garancija da nam možete dati vaše povjerenje i u sljedećem mandatu.
Unatoč pandemiji, svjesna sam velikog potencijala Luke i optimistična po pitanju ostvarivosti svake dobre ideje s koje god strane one dolazile, jer svi smo mi poput kamenčića u mozaiku – različiti, a opet neizostavni dio jedne cjeline. Kampanju sam dosad vodila na afirmativan način, a nastavit ću i dalje komunicirati isključivo kroz pozitivne poruke.
Na kraju, želim vam od srca zahvaliti na svakom potpisu i porukama podrške. Vaša potpora me obavezuje, ali i daje veliku motivaciju da nastavimo dalje zajedno, s još većim žarom i ustrajnošću raditi na razvoju i boljitku Vele Luke i svih naših stanovnika. Sidrin te u srcu valo veloluška!
Katarina Gugić, Vaša načelnica

U cilju poticanja razvoja sportske infrastrukture te zadovoljavanja javnih potreba u sportu kroz izgradnju nove, poticanje i planiranje rekonstrukcije postojeće te opremanje sportske infrastrukture na području jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, Ministarstvo turizma i sporta objavilo je rezultate Natječaja za sufinanciranje izgradnje, građevinskog zahvata i opremanja sportskih građevina u 2021. godini.
Prostor za igru u središnjem parku ovih je dana dobio nove sadržaje namijenjene djeci, prilikom čega su uz postojeći tobogan postavljene nove ljuljačke s jednim i dva sjedišta, klackalica i vrtuljak. Postavljanje novih elemenata za igru obavili su radnici Komunalnih djelatnosti d.o.o. dok je nabavu osigurala Općina Vela Luka. Vrijednost novih igračaka iznosi 43.250,000 kuna s PDV-om.
U Veloj Luci je potpisan ugovor s izvođačem radova za projekt Županijske lučke uprave "Izgradnja pomorsko-putničkog terminala Vela Luka" u vrijednosti 75 milijuna kuna. Projekt je od velike važnosti za Velu Luku, ali i cijeli otok Korčulu. Izgradnjom nove trajektne luke omogućit će se uspostavljanje kvalitetnijih trajektnih i brodskih, sezonskih i redovnih, međunarodnih i domaćih veza što će pridonijeti razvoju čitavog otoka.
Na današnji dan 1944. jedinice Narodnooslobodilačke vojske Jugoslavije izvršile su desant na zapadni dio otoka Korčule i oslobodile Velu Luku od njemačkog okupatora. Iako će se nedugo poslije te jedinice povući s otoka, Vela Luka je ostala slobodnom te se već u svibnju iste godine uspostavila Narodnooslobodilačka vlast. Cijena slobode je bila velika. Od 840 Lučana koji su sudjelovali u borbama, njih 153 je poginulo, a u ratu je smrtno stradala još i 131 žrtva fašizma. Na današnji dan prisjećamo se svakog ponaosob. Njihova je žrtva vođena idealima slobode ugrađena i u naše današnje živote. Upravo zahvaljujući njihovoj žrtvi, Vela Luka je mogla poslije rata učiniti veliki gospodarski i društveni iskorak, a mi danas uživati mir.


