Srednja skola Vela Luka bila je protekli petak domaćin Međužupanijske smotre GLOBE škola regija Jug 2018., odnosno učenicima i profesorima 11 škola iz čitave Dalmacije. Srednja škola Vela Luka jedina je škola u našoj županiji koja provodi GLOBE program. Riječ je o programu u kojem učenici na konkretnim primjerima primjenjuju teoretska znanja te iskustvom i svojim opažanjima stiču spoznaje o cjelovitosti okoliša, razumijevanje ekoloških odnosa i promjena u globalnom okolišu, odnosno pozitivne stavove i samosvijest. Na otvaranju smotre 9. ožujka okupljenima se obratila načelnica Katarina Bikić.
7. Izvještajno-tematska konvencija SDP-a
Jučer je u Zagrebu održana VII. izvještajno-tematska konvencija SDP-a Hrvatske. Usvojen je novi stranački program i statut. Na konvenciji je aktivno učestvovalo i izaslanstvo Općinske organizacije SDP-a Vele Luke sa svojim amandmanima na predloženi nacrt programa i statuta. Naglasak predloženih "luških" amandmana bio je na sekularizaciji društva, isticanju uloge antifašizma, izraženijoj socijaldemokratskoj noti i brizi o položaju radnika, kao i daljnjoj regionalizaciji Hrvatske. SDP Vele Luke predstavljali su predsjednik Ivo Žuvela, tajnik Nino Vlašić i članica Odbora Đana Bačić.
Primanje u povodu Dana žena
U povodu osmog ožujka, međunarodnog Dana žena jučer u prijepodnevnim satima općinsko vodstvo Vele Luke upriličilo je svečani prijam za sve pripadnice ljepšeg spola koje su zaposlene u općinskim i županijskim upravnim tijelima. Svi oni okupili su se u uredu općinske načelnice. U ime Općine čestitke svim ženama prva je uputila Katarina Bikić, općinska načelnica, a potom Dragiša Barčot, njen zamjenik, koji je tom prilikom svakoj od prisutnih žena uručio crvenu ružu. Na druženju upućena je čestitka svim ženama:
Želim Vam da budete hrabre, uspješne i zadovoljne te da mudrošću, znanjem i postignućima budete prepoznate i priznate kao nositeljice razvitka, tolerancije i razumijevanja.
Svim majkama, kćerima, sestrama, suprugama, prijateljicama i suradnicama, u ime svojih suradnika i svoje osobno ime od srca čestitam Međunarodni dan žena!
Općina Vela Luka
načelnica Katarina Bikić
Međunarodni dan žena
Svim Luškama čestitamo Međunarodni dan žena! Ove godine on je poseban jer ga u Veloj Luci po prvi puta u njezinoj povijesti obilježavamo sa ženom na čelu Vele Luke. Drage žene, mi vjerujemo u vaše sposobnosti i mogućnosti, i od srca vam želimo da ih dokažete i ostvarite! Članovi SDP-a Vele Luke
500 tisuća kuna Općini Vela Luka
Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije odobrilo je Općini Vela Luka 500 tisuća kuna za stvaranje uvjeta za poboljšanje života na otocima. Navedena sredstva upotrijebit će se za nastavak izgradnje sustava odvodnje u središnjem dijelu naselja Vela Luka te za popločavanje javnih površina u tom dijelu mjesta. Spomenuti radovi nastavit će se nakon turističke sezone. Navedena sredstva od 500 tisuća kuna velolučkoj Općini su odobrena putem Programa razvoja otoka u 2018. godini, nakon što se ova otočka Općina početkom tekuće godine javila na natječaj Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije. (T.D.)
Radionica njemačkog jezika
U organizaciji Turističke zajednice Vele Luke i Centra za poduku stranih jezika Tee Protić u Veloj Luci je u tijeku provođenje radionice iz njemačkog jezika. Ovaj oblik izobrazbe u prvom redu je namijenjen privatnim
iznajmljivačima kao i turističkim djelatnicima. Program traje 12 sati. (T.D.)
Stranica 117 od 158





