Nakon kraće i teške bolesti u 77. godini napustio nas je Kuzma Dragi Padovan Kantar, dugogodišnji član SDP-a Vele Luke. Rođen je 1946. godine, a po zvanju je bio školovani vojni časnik. Bio je hrvatski branitelj, i to kao prva dragovoljno prijavljena osoba u postrojbe Hrvatske vojske u Veloj Luci. Njegovo vojno školovanje i iskustvo bitno je pomoglo u pojedinim operacijama Hrvatske vojske tamo gdje je bio na službi. Po političkom opredjeljenju bio je ljevičar. Pripadao je SDP-u od njegovih prvih dana. Bio je aktivan u Forumu seniora SDP-a. Pamtit ćemo ga kao smirenu, razboritu, plemenitu osobu, vrlo temeljitu u poslu. Nakon umirovljenja najviše se bavio poljoprivredom te povremeno ribarstvom. U svakodnevnom životu iskazivao je sklonost za humanitarni rad. Stoga je njegova izričita želja bila da ga na pogrebu ne isprate vijencima, već da te novce mještani doniraju velolučkoj udruzi djece s posebnim potrebama "Cvitić". Pogreb je u četvrtak na mjesnom groblju svetog Roka s početkom u 17 sati.
Neka mu je vječna slava i hvala.
SDP Vele Luke

Danas obilježavamo Spomendan pobjede nad fašizmom. Tog dana konačno je završio II. svjetski rat i ostvarena je toliko žuđena sloboda pa se potrebno prisjetiti svih žrtava, i nemalog broja naših Lučana, čiji su životi uglavljeni u njezine temelje.
Godišnjica je jedne smrti, jednog odlaska i nastale praznine, do danas nepopunjene. Dugo već nema Ivice Račana među nama, onoliko dugo koliko nam nedostaje staloženosti, odmjerenosti, dostojanstva u politici, i uopće socijaldemokracije. Ne zaboraviti Ivicu Račana i njegovo nasljeđe, znači i razmišljati o budućnosti, ne samo SDP-a, već i Hrvatske.
U povodu nadolazećeg Prvog maja, međunarodnog praznika rada Forum žena SDP-a Vele Luke u subotu 29. travnja 2023. godine s početkom u 10:
Jučer je u poslijepodnevnim satima polaganjem vijenaca obilježen Dan oslobođenja Vele Luke, spomendan kojim se prisjećamo 22.4.1944. kada su jedinice Narodnooslobodilačke vojske Jugoslavije oslobodile Velu Luku od njemačkog okupatora, ali i svih žrtava palih za slobodu Vele Luke u II. svjetskom ratu. Polaganju vijenaca pred Spomenikom palim borcima, na Spomen-piramidi u groblju sv. Roka i na spomen ploči palim borcima u Potirni prisustvovali su: načelnica Vele Luke Katarina Gugić, predsjednik Općinskog vijeća Zoran Manestar, predstavnici političkih stranaka i Udruge antifašista. U obilježavanju Spomendana sudjelovala je i Narodna glazba Vela Luka.




