U nedjelju 1. lipnja održava se drugi krug izbora za župana Dubrovačko-neretvanske županije.

Pozivamo sve birače da se odazovu izborima i budu dio demokratskog procesa u nedjelju.

SDP Vele Luke

Jučer su održani lokalni i županijski izbori. Odazvalo im se 56 % glasača.

Za načelnicu u trećem mandatu je ponovno izabrana Katarina Gugić. Nju je zaokružilo 1082 birača, odnosno 56 % od ukupnog broja izašlih na birališta. Kandidat HDZ-a Joze Burmas osvojio je 791 glas ili 41 % glasova.

Koalicij SDP-a i HNS-a osvojila je većinu u Općinskom vijeću - 772 glasa ili 52 % glasova. Lista HDZ-a i HSLS-a osvojila je 39 % glasova, a lista HSS-a 9 % glasova.

Velolučani su većinsko povjerenje na izborima za župana dali kandidatu SDP-a i Možemo Marku Giljači - 770 glasova ili 40 %, dok je za kandidata HDZ-a glasalo 36 %, a za kandidata Mosta Božu Petrova 17 %. Upravo će potonja dvojica odmjeriti svoje snage u drugom izbornom krugu. Najviše glasova je dobila i županijska lista SDP-a i Možemo - 808 glasova ili 44 %, a slijedi koalicija HDZ-a s gotovo 40 %, te lista Mosta s 12 %.

Zahvaljujemo se svim biračima koji su izvršili svoju građansku dužnost i odazvali se izborima, a posebno onima koji su podržali načelnicu Katarinu Gugić i našu listu davši nam većinsko povjerenje! Ono nas obvezuje da i dalje savjesno i odgovorno nastavimo raditi u interesu Vele Luke i svih njezinih stanovnika.

SDP Vele Luke

U nedjelju 18.6.2025. održavaju se i županijski izbori. SDP se udružio u lijevu koaliciju s listom "Možemo" i listom "Srđ je grad".

Naš kandidat za župana je Marko Giljača, ekonomist, novinar i aktivni županijski vijećnik, a na listi za novi saziv Županijske skupštine nalaze se i Katarina Gugić i Ivan Plantić.

Za novog župana Giljaču zaokružite 1, a za koalicijsku listu SDP-Možemo-Srđ je grad zaokružite 5!

SDP Vele Luke

 

U nedjelju su lokalni izbori, odlučujemo o luškoj budućnosti. Odazovite se i ispunite svoju građansku dužnost.

Mi vam nudimo ne samo kontinuitet politike odgovornosti, već i dokazanu energiju i dosadašnje rezultate naše načelnice Katarine Gugić, odlučnost u borbi protiv podjela, za otvorenu i široku Luku po miri svakega Lučanina. 

Podržite nas!

SDP Vele Luke