Prošlog tjedna Općina Vela Luka je otkupila dio zgrade bivše “Elektronike” za što je izdvojeno 240.000,00 eura, najvećim dijelom iz viška sredstava ostvarenog proteklih godina. Novi objekt bit će prenamijenjen za potrebe rada i razvoja komunalnog poduzeća “Komunalne djelatnosti”.

Odluka o kupnji donesena je jer je bilo nužno pronaći novu lokaciju za smještaj komunalnog poduzeća, a s obzirom na projekt rekonstrukcije Zadružnog doma. Nova zgrada osigurava dovoljne prostorne kapacitete za smještaj uprave, tehničkih službi i skladišta.

Posebna prednost je i to što će, nakon planirane adaptacije prostora, cijelo komunalno poduzeće prvi put biti smješteno na jednoj lokaciji, odmah u blizini reciklažnog dvorišta. Time će se omogućiti učinkovitija organizacija rada, bolji uvjeti za djelatnike te kvalitetnije pružanje usluga mještanima. 

Svim Luškama i Lučanima, svim našim gostima,

čestitamo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, a hrvatskim braniteljima njihov dan.

Na 30. obljetnicu vojne akcije "Oluja" prisjećamo se s pijetetom svih onih koji su dali živote za slobodu Hrvatske, ne mrzeći i ne dijeleći, gradeći otvoreno i tolerantno društvo, Hrvatsku za sve njezine građane.

SDP Vele Luke

Dana 5. srpnja svečano je otvoreno pomoćno nogometno igralište na Močnom lazu. Prigodno je odigrana utakmica između nogometaša (U13) Hajduka i Zmaja iz Blata. Istog dana je na skupštini udruge za novu-staru predsjednicu NK Hajduka 1932. izabrana Sanja Oreb.

Svim Luškama i Lučanima, našim gostima, čestitamo Dan antifašističke borbe!

Antifašizam nije tek jedna od ideologija i nije samo suprotnost, negacija fašizma kako bi mu ime sugeriralo. Antifašizam je daleko širi sustav vrijednosti ponikao na otporu prema ideologiji smrti. U srži antifašizma jest sloboda svakog naroda i pojedinca kao najveća vrednota života, a njegovi temelji leže na hiljadama ljudskih kostiju. Sjećamo ih se na današnji dan, u sjeni spomenika kakav je ovaj na Sutjesci, i cijenimo njihovu žrtvu kako se nikad ne bi ponovio rat i gubitak slobode.

SDP Vele Luke