Održana je Izborna skupština velolučke i ujedno korčulanske udruge za kulturu "Lanterna". Jednoglasno je usvojeno Izvješće o radu i financijskom poslovanju, te donesen Plan i program aktivnosti za naredno četverogodišnje razdoblje. Za predsjednika je ponovno izabran profesor Tonko Barčot, a za tajnika Tonči Surjan. Za članove Upravnog odbora pored dvoje prethodno navedenih članova još su izabrani: Marija Barčot, Anita Borovina, Rada Dragojević Ćosović, Dinko Radić i Edo Vedriš. Za likvidatora je potvrđen Vanjo Žuvela. Na skupštini je istaknuto da će se ova vrlo zapažena udruga u narednom periodu još više angažirati na promicanju kulturnog stvaralaštva Vele Luke i otoka Korčule, te da će i dalje izdavati svoj godišnjak "Lanterna" s velolučkim i korčulanskim temama. Udruga "Lanterna" već je izdala dva broja svog godišnjaka, a tijekom ovog mjeseca bit će promoviran treći broj ovog sve čitanijeg otočkog časopisa. (T.D.)

Danas se s pijetetom prisjećamo svih naših preminulih Lučana koji više nisu s nama.

Neka im je laka luška zemlja koju su stoljećima obrađivali, utirući nam put i omogućavajući nam bolji život.

SDP Vele Luke

Općina Vela Luka prijavila je ove godine projekt uređenja dječjeg vrtića na natječaj LAG-a 5. S iznosom od 161.370,00 kn namjerava se kompletno opremiti dvije prostorije u vrtiću i osigurati novu opremu za kuhinju te dodatne materijale potrebne za redovan rad.

U organizaciji velolučke ekološke udruge večeras će se u Veloj Luci održati Edukativno ekološka radionica - "Recikliraj i uživaj". Riječ je o ekološkoj edukaciji roditelja i djece. Radionica započinje u 17:30 h u prostorijama Ekološke udruge. Predavači su članice i članovi Ekološke udruge "Krka" iz Knina s kojom velolučka Ekološka udruga uspješno surađuje. Održavanje radionice vezano je za izgradnju Reciklažnog dvorišta u Veloj Luci, a cilj je osposobljavanje djece i roditelja za organizirani oblik postupanja s otpadom. (T.D.)