- Detalji
- Napisao/la sdp
- Kategorija: Vijesti
- Hitova: 573
Jučerašnjom Mrklom strkom obilježavanje Dana općine Vela Luka i blagdana sv. Josipa primaklo se svom kraju. Proteklih dana nizali su se sportski, kulturni i drugi društveni sadržaji. Sve je započelo s virtualnim predstavljanjem bojanke Marite Prižmić Zlokić. KK Pucal organizirao je Streetball turnir, a održan je i kros učenika i nastavnika Srednje škole. Tradicionalno 26. izdanje Otvorenog prvenstva Vele Luke u stolnom tenisu održano je prošle nedjelje. Od kulturnih događanja za izdvojiti je klapski koncert "Oliver u zvucima otoka Korčule", još jedno izdanje manifestacije "Proljeće s Vučetićem" s predstavljanjem knjige Ivice Žaknić Duhović "Bogohuljenje", radionice akvarela Sande Vlašić, virtualna izložba Dječjeg vrtića. Dakako, i ove godine su u prvom planu bili godišnji nastup Kumpanije i svečana sjednica Općinskog vijeća. Prisustvovalo joj je čak 20 gradonačelnika i načelnika, potpredsjednica Hrvatskog sabora Sabina Glasovac i dožupan Dubrovačko-neretvanske županije. Dodjeljena su priznanja najboljim sportašima i spotašicama, kao i javna priznanja. Golubicu za životno djelo dobio je Ante Dragojević Beže za svoj doprinos gospodarstvu i društvenom životu Vele Luke. Priznanje za pojedinačno izvanredno postignuće u protekloj godini dobila je Antonela Marušić za publiciranje romana o luškom djetinjstvu "Moja dota", a ono za kolektivno izvanredno postignuće dobila je udruga Miki Trasi za organizaciju prvog Festivala djeteta. Priznanje za dugogodišnje javno djelovanje dobilo je Folklorno društvo "Kumpanija" za 20 godina rada.

- Detalji
- Napisao/la sdp
- Kategorija: Vijesti
- Hitova: 629
Drage Luške i Lučani,
od srca vam čestitamo Dan općine Vela Luka i blagdan sv. Josipa!
Općinska organizacija SDP-a Vela Luka
- Detalji
- Napisao/la sdp
- Kategorija: Vijesti
- Hitova: 640
Članice Foruma žena na Dan žena podijelile su garofale zaposlenicama SB Kalos, Osnovne i Srednje škole, Doma za starije osobe, ali i bile u posjeti teti Olgi, najstarijoj članici kao i Fani Topali, dugogodišnjoj predsjednici Foruma žena. Nismo zaboravili ni one koje nisu više sa nama, pok. Franicu Ančić prvu predsjednicu Foruma žena SDP-a kao i naše preminule članice. Obilježavanju se pridružila i načelnica Katarina Gugić, gostovanjem u radio emisiji Radio Vala i podjelom garofala Luškama.



- Detalji
- Napisao/la sdp
- Kategorija: Vijesti
- Hitova: 626
Poštovane Luške i Lučani,
zbog izrečenih brojnih neistina i uvreda od strane općinskih vijećnika HDZ-a na posljednjoj sjednici Općinskog vijeća, a koju su pri njezinom kraju napustili s čudnim objašnjenjima, smatramo potrebnim odgovoriti na učestala medijska priopćenja vijećnika HDZ-a.
Na svakoj sjednici Općinskog vijeća, a naročito na posljednjoj, pojedini vijećnici HDZ-a ponovno su zloupotrebljavali općinsku govornicu, izigravali odredbe Poslovnika bez obzira na upozorenja Predsjednika Općinskog vijeća te vrijeđali i ponižavali Predsjednika vijeća, Načelnicu i sve ostale vijećnike koji nisu iz redova HDZ-a. Pritom izokrećući istinu i srozavajući Općinsko vijeće Vele Luke na nivo uličarske svađe i galame.
Želimo vjerovati da psovke, vrijeđanja i podmetanja, spominjanje bivših režima, bespotrebna napuštanja sjednica Vijeća, nisu najbolje što HDZ može jer Vela Luka zaslužuje bolje od toga, Luške i Lučani zaslužuju bolje od toga. Na kraju krajeva, i birači HDZ-a zaslužuju bolje i više od toga.
Općinsko vijeće nije teatar, a još manje sudnica u kojoj se u istoj rečenici sudi i presuđuje. Isto tako, nije i ne smije biti mjesto za vrijeđanje i ponižavanje drugih. Općinski vijećnici imaju prava, ali i odgovornosti: da poštuju Poslovnik Vijeća, jedni druge i da usprkos svojim političkim razlikama i neslaganjima zajedno brinu o luškom dobru.
Žalosti nas da vijećnici HDZ-a mislu da se na sjednicama Općinskog vijeća mogu ponašati kao u Saboru, ali na njihovu žalost, a na sreću Velolučana, ovdje već tri mandata za redom nemaju većinu. U situaciji u kojoj su rade ono što znaju, a to je opstrukcija svega i svakoga, začinjena na osobnim ponižavanjima, a sve po uzoru na svoga gazdu - šefa.
Vijećnici Kluba SDP-a i HNS-a pružaju punu podršku Načelnici u radu i ulaganju napora u rješavanju svakodnevnih životnih problema ovog mjesta i njegovih stanovnika.
Dužni smo, neovisno o političkim opcijama, raditi na dobrobiti mjesta, na zajedništvu u rješavanju svakodnevnih problema ove otočke sredine jer samo tako možemo ostvariti iskorak i osigurati kvalitetniji život našoj Luci i ljudima koji u njoj žive.
Zato još jedno pozivamo sve općinske vijećnike te sve sudionike političkog i društvenog života u mjestu na zajedništvo, razumijevanje i toleranciju. Nadamo se i duboko vjerujemo da tako misle i naši Velolučani koji su nas izabrali zato da ih zastupamo i odgovorno vodimo ovo mjesto tijekom naredne četiri godine.
Klub vijećnika SDP-a i HNS-a liberalni demokrati
- Detalji
- Napisao/la sdp
- Kategorija: Vijesti
- Hitova: 621
Obilježavajući Dan žena izražavamo zahvalnost i poštovanje prema ženama koje svakodnevno oplemenjuju naše živote. Na današnji dan prisjećamo se i svih velikih žena koje su se izborile za ravnopravnost i na taj način ispravile nepravdu i diskriminaciju kojima su žene bile izložene.
Drage žene, drage Luške, upućujemo vam najiskrenije čestitke, neka svaki dan u godini bude vaš dan, ispunjen poštovanjem, srećom i ljubavlju!
Sretan Vam 8. mart, Međunarodni dan žena!
Općinska organizacija SDP-a Vela Luka




