Općina Vela Luka pozvala je umirovljenike s prebivalištem u Veloj Luci da s potrebnom dokumentacijom ostvare pravo na poklon bon, a prigodom predstojećih božićno-novogodišnjih blagdana. Pravo na bon ostvaruju oni umirovljenici čija mirovina ne prelazi 400 eura. Poklon bonovi će se dijeliti u Općinskoj vijećnici, od 19. do 22.12. i od 27. do 28.12.2023., i to ujutro od 9 do 12 sati. U odnosu na prošlu godina Općina Vela Luka je podignula cenzus (s 300 na 400 eura) i pripremila bonove u visini od 40 do 60 eura (ovisno o visini mirovine).

U srijedu je održana završna konferencija projekta "Izgradnje pomorsko-putničkog terminala" u Veloj Luci, a povodom izdavanja privremene uporabne dozvole. Konferenciji je prisustvovala i načelnica Katarina Gugić, uputivši čestitke Županijskoj lučkoj upravi Vela Luka na završetku ovog važnog projekta za Velu Luku. (foto: Frlan media)

 

Jučer su na sjednici Općinskog Vijeća donesene odluke važne za kvalitetu života i kućne budžete naših sugrađana, od smanjenje cijene smještaja u DV "Radost" do odluke o općinskim porezima u nadolazećoj 2024.
Nažalost, rad Vijeća u dijelu luške javnosti neće biti percipiran po predanom radu za boljitak Vele Luke nego, ne prvi put, po destruktivnom nastupu vijećnika HDZ-a koje, umjesto brige za dobrobit Lučana, pogoni populizam i netrpeljivost prema načelnici Gugić, koja graniči s opsesijom.
Agresivni nastupi od početka sjednice usmjereni prema načelnici i predsjedniku Vijeća, kao i prema vijećnicima SDP-a, kritiziranje ama baš svega, pa čak i onoga za što su digli ruke, odsustvo smislenosti i poznavanja materije u javnom izričaju, argument sile umjesto sile argumenata - zaštitni su znak luškog HDZ-a koji je na jučerašnjoj sjednici kulminirao do sramotnih razmjera.
Svatko bira svoj politički put, način djelovanja i predstavljanja u javnosti, no takvim se pristupom politika, koja bi trebala biti briga za opće dobro, dovodi do apsurda. Obaveza svih političkih aktera u mjestu je propagirati pomirljivost i snošljivost, a ne poticati sukobe i isključivost. Kao predstavnici naših građana i kao oni koji istupaju u javnosti, vijećnici bi trebali biti ogledalo bolje Luke, biti primjeri poštovanja i uvažavanja drugih i drukčijih. Živimo i radimo jedni pored drugih, i naprijed možemo samo zajedno. Ne moramo biti prijatelji, ali ne smijemo biti ni neprijatelji. Na takvo što nas obavezuje naša javna uloga i boljitak našeg mjesta.

Započelo je uređenje Meneginove kuće u samom središtu Vele Luke. Najprije će se sanirati krov, a u drugoj fazi iduće godine uredit će se prizemlje za djelovanje Narodne glazbe Vela Luka. Radovi na uređenju krovišta iznose 33.091,31 euro, a financiraju se u potpunosti iz proračuna Općine Vela Luka.