U povodu 19. ožujka, blagdana Svetog Josipa i ujedno Dana Općine Vela Luka održana je svečana sjednica velolučkog Općinskog vijeća na kojoj su proglašena najbolji sportaši i sportske ekipe Vele Luke u minuloj godini te su zaslužnim pojedincima i udrugama uručena općinska javna priznanja. Obilježen Dan općine i blagdan sv. Josipa
U povodu 19. ožujka, blagdana Svetog Josipa i ujedno Dana Općine Vela Luka održana je svečana sjednica velolučkog Općinskog vijeća na kojoj su proglašena najbolji sportaši i sportske ekipe Vele Luke u minuloj godini te su zaslužnim pojedincima i udrugama uručena općinska javna priznanja. Održan humanitarni ples žena
Međunarodni dan žena
Svim Luškama, a posebno članicama i simpatizerkama, našim drugaricama i gospođama, želimo se zahvaliti za veliki trud kojeg su uložile i ulažu u izgradnji boljeg luškog sutra. Drage žene, vi jeste ova Luka, njezina snaga i hrabrost!
Sretan vam 8. mart, Međunarodni dan žena!
Članovi SDP-a Vele Luke
Sretan vam Dan žena!
Na današnji dan prisjećamo se žena koje su se borile za ravnopravnost kao jedno od temeljnih načela suvremene civilizacijske stečevine. Iako je učinjen značajan pomak u postizanju ravnopravnosti žena u ekonomskom, političkom i društvenom smislu, još uvijek položaj žena zahtijeva unaprjeđenje. Zajedno se moramo zalagati za ostvarivanje potpune ravnopravnosti žena u svim sferama života i društva jer uloga žene u izgradnji društva je neprocjenjiva.
Drage žene, majke, supruge, sestre, prijateljice, kćeri i kolegice budite ponosne na sebe. Neka ovaj dan bude vaš, neka bude poseban jer ste i vi sve posebne.
Čestitamo vam Međunarodni dan žena!
Socijaldemokratski forum žena SDP-a Vela Luka
Humanitarni ples žena
Nakon trogodišnje pauze nastavljamo našu tradiciju! Pozivamo Vas na Humanitarni ples žena koji ce se održati u hotelu Adria, 11.3. s početkom u 21 sat. Svi dobrovoljni prilozi skupljaju se za Udrugu Miki Trasi za organizaciju Festivala djeteta “Mala Vela Luka”. Pridružite nam se i zajedno se zabavimo, a prilozima pomognimo i olakšajmo daljnji rad udruge.
SD Forum žena Vela Luka
Priopćenje
Od prvog dana novog mandata politika OO HDZ-a Vela Luka je produbljivanje razdora i podizanje tenzija, a što se nažalost ponovno potvrdilo na nedavnoj sjednici Općinskog vijeća kada su nakon destruktivnog i nerazumnog ponašanja, vijećnici Kluba HDZ-a napustili sjednicu već na vijećničkim pitanjima i odgovorima. Nema u takvoj politici ljubavi za Luku niti želje za napretkom mjesta. Jedno je biti opozicija, a drugo kočnica i opstrukcija. Općinska vijećnica nije sudnica, a nije ni teatar. Mjesto je to za sučeljavanje mišljenja i prijedloga, ali ne i za kontinuirano vrijeđanje i ponižavanje načelnice, predsjednika Općinskog vijeća kao i vijećnika vladajuće koalicije.
I nakon svih opstrukcija, podmetanja, vrijeđanja i omalovažavanja rada Općine, a što se najbolje vidjelo na jučerašnjoj sjednici, kad se načelnicu nazivalo klinkom, kad se dobacivalo iz zadnjih redova, kad je predsjednik Vijeća, zbog vremenskog ograničenja, dopustio jedino vijećnicima HDZ-a da iznesu svoj stav o odgovorima načelnice, a oni svejedno napustili sjednicu, opoziciji i nadalje pružamo ruku suradnje. Ne zato jer smo istomišljenici; to nismo niti možemo biti. Politički smo suparnici, ali nismo neprijatelji, a suradnja nema alternativu. Na kraju, na to smo se obavezali položivši vijećničku prisegu. Nadamo se da će to konačno shvatiti i vijećnici kluba HDZ-a jer ovakvo ponašanje ne služi im na čast.
Vela Luka dovoljno je velika za različita politička mišljenja, djelovanja i stavove, ali sitne stranačke interese treba nadrasti i pokazati političku zrelost. To je jedini način da našim sugrađanima omogućimo bolji život, a mjestu u kojem živimo bolju budućnost.
OO SDP-a Vela Luka
Stranica 34 od 158





