Općina Vela Luka je putem “Programa razvoj otoka 2024.” osigurala 67.500,00 eura za nastavak uređenja šetnica od Zadružnog doma do konobe Skalinada. 

U tijeku je izrada Idejnog rješenja, a početak radova se očekuje krajem listopada, odnosno nakon završetka turističke sezone. Kako su mozaici planirani u obalnom pojasu, na ovoj dionici se neće postavljati. 

Ishodovana sredstva su nastavak uspješnog povlačenja sredstava preko raznih fondova i natječaja putem kojih je Općina Vela Luka u prva tri mjeseca 2024. osigurala više od milijun eura za naše projekte.

Iz tiska je izašao novi, 13. broj Biltena SDP-a Vele Luke. Uz obraćanje kandidatkinje za Hrvatski sabor Katarine Gugić i popis realiziranih projekata u njezinih sedam načelničkih godina, bilten obuhvaća i pregled stranačkih aktivnosti, kao i novu kolumnu Ivana Plantića.

Attachments:
Download this file (Bilten_br_13.pdf)Bilten SDP-a Vela Luka, br. 13, 2024.[ ]1070 kB
Jučer je Glavni odbor SDP-a održao svoju 19. sjednicu i potvrdio koalicijski sporazum SDP-a s partnerskim strankama s kojima se izlazi na parlamentarne izbore pod imenom koalicija "Rijeke pravde". 
Na sjednici su utvrđene i SDP-ove kandidatkinje i kandidati za izbore za Hrvatski sabor 17. travnja, kao i oni za izbore za Europski parlament 9. lipnja 2024. 
Načelnica Vele Luke i predsjednica općinske organizacije SDP-a Vela Luka zauzima šesto mjesto na Listi kandidata u X. izbornoj jedinici, a što je potvrda dugogodišnjeg ustrajnog rada SDP-a u našem mjestu, ali i njezine uspješnosti i prepoznatljivosti kao načelnice.

Agencija za obalni linijski pomorski promet objavila je novi plovidbeni red za državnu trajektnu liniju br. 604 Ubli-Vela Luka-Split koji je usuglašen sa svim Općinama kao i sa brodarom. Iako smo u proteklim mjesecima slušali razne prijedloge, kao i razne „poluinformacije“ kako se ukidaju neki polasci, ili kako bi mijenjali polaske „tik“ pred sezonu mi smo u tišini radili s nadležnom Agencijom i brodarom. Plovidbeni red ostaje isti kao i prošle godine te smo postavili zahtjeve za uvođenjem dodatne vikend katamaranske linije (Split-Vela Luka-Ubli) i dodatne treće trajektne linije na istoj relaciji u sezoni. Nakon završetka ove sezone sve zainteresirane strane ponovno će sjesti za stol i potražiti najbolje rješenje za sljedeću sezonu, ali to sigurno nećemo raditi putem društvenih mreža već u konstruktivnim razgovorima s nadležnim institucijama. Ovim putem zahvaljujemo Agenciji za obalni linijski pomorski promet i Jadroliniji na razumijevanju i suradnji. (načelnica Katarina Gugić)